Obuwie robocze w okresie letnim


W okresie letnim, szczególnie w upalne dni w czasie pracy fizycznej, dla komfortu i bezpieczeństwa należy zadbać o odpowiednią odzież roboczą. Jednym z najważniejszych elementów stroju do pracy jest obuwie – w okresie letnim musi nie tylko zabezpieczać stopy pracownika, ale również zapewniać mu maksymalny komfort pracy. Oczywiście obuwie powinno być dostosowane do wykonywanych prac. W niemal każdych warunkach idealnym rozwiązaniem na lato będą specjalne sandały robocze.

Dobra wentylacja obuwia to postawa

W wyborze obuwia roboczego na lato jedną z najważniejszych kwestii, na jaką obowiązkowo należy zwrócić uwagę jest to, z jakiego materiału takie buty zostały wykonane. W czasie wielogodzinnej fizycznej pracy nie da się uniknąć pocenia, dlatego też dobra wentylacja obuwia to podstawa. Sandały robocze nie tylko posiadają zabezpieczenie na palce, ale również dzięki swojej specyficznej konstrukcji są przewiewne. Wentylacja tego typu wyrobów roboczego jest nie zwykle ważna nie tylko z punktu widzenia komfortu pacy, ale również higieny i bezpieczeństwa. Brak wentylacji sprzyja rozwojowi bakterii oraz grzybów, nie rzadko mających negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie (nieprzewiewne obuwie letnie często prowadzi do pojawienia się grzybicy stóp).

Sandały robocze – obuwie idealne nie tylko na lato

Z założenia sandały robocze powinny być użytkowane jedynie latem. W praktyce jest to obuwie użytkowane przez cały rok. W upalne dni doskonale sprawdzają się w pracach na zewnątrz, zimą natomiast będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pracujących wewnątrz ogrzewanych hal, gdyż są znacznie lżejsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu niż klasyczne trzewiki. Warto wspomnieć o tym, że dzięki odpowiednio dobranemu do warunków pracy obuwiu stopu nie będą się szybko męczyły.

Robocze sandały posiadają liczne wycięcia, które zapewniają bardzo dobrą przewiewność nawet w czasie intensywnej pracy i przy wysokich temperaturach. Poza komfortem użytkowania, ten typ obuwia chroni również stopy przed ostrymi przedmiotami czy narzędziami, które niespodziewanie mogłyby spaść i spowodować zranienie. Sandały robocze posiadają również grubszą i sztywniejszą niż w przypadku klasycznego obuwia podeszwę po to, by chronić stopy przed skaleczeniem po wejściu na ostry przedmiot.

Komfort i bezpieczeństwo przede wszystkim

Nieodpowiednio dobrane obuwie (dotyczy to zarówno tego letniego, jak i dedykowanego do stosowania w czasie innych pór roku) przyczynia się do powstania wielu bardzo nieprzyjemnych urazów w formie odparzeń czy otarć, które są bardzo niekomfortowe, wpływając nie tylko na efekty pracy, ale również powodując zaistnienie uczucia dyskomfortu w codziennym życiu.

W przypadku roboczego obuwia estetyka nie ma większego znaczenia. Tu najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo ich noszenia. Dlatego też każdy, przy wyborze roboczego obuwia (niezależnie od jego rodzaju) powinien skupiać się przede wszystkim na ich wnętrzu, konstrukcji oraz solidności wykonania.